KKK

Kõik hinnad on esitatud eraldi iga koolituse all (AFF, SL, tandem) või kõik koos ühel lehel hinnakirjas.

Kingituseks sobib ideaalselt tandemhüpe. Tandemhüppel on “reisija” kinnitatud instruktori külge, kes teeb kõik vajaliku ja kannab hoolt hüppe turvalisuse eest. Inimene ei pruugi kuni viimase hetkeni teada, mis teda ees ootab. Koolitus ei nõua palju aega ja toimub lennuväljal vahetult enne hüpet. 

Kui tead, et kingisaaja on spordihuviline, julge või adrenaliini armastaja, kellele meeldib kõike iseseisvalt teha, siis vali AFF või Static Line koolitus.

Kui sa ei ole kindel, millist kursuse tüüpi kingisaaja soovib, võid kinkekaardile märkida ka vabalt valitud summa ja ta saab endale meelepärase koolituse ise valida. Langevarjuhüppe kinkekaardi kohta saab detailsemalt lugeda siin.

NB! Enne langevarjuhüppe kinkimist veendu, et kingisaaja tervislik seisund, kehakaal ja vanus võimaldavad tal turvaliselt hüpet sooritada. Tutvu meie nõuetega tandemreisijale siin ja iseseisvale langevarjuriõpilasele siin.

Kui soovid kaaslasega koos tandemhüpet sooritada, on see enamasti võimalik. Registreeruge samaks kellaajaks hüppele ja andke saabudes teada, et soovite koos hüpata. Koos hüppamine tähendab, et olete samal ajal lennukis ja hüpate välja mõnesekundilise vahega. Vabalangemises kahjuks sõbraga siiski koos olla ei saa. Uuesti kohtute maandumisplatsil. Ka AFF ja SL õpilased vabalangemises koos ei lenda.

Koolituste ja hüpete eest tasutud raha me ei tagasta, ka siis, kui otsustad mitte hüpata. Küll aga võid oma ostetud või kingiks saadud kursuse või tandemhüppe anda üle teisele inimesele. Kui mõtled ümber ja loobud hüppamisest juba lennukis olles, siis kursust ega hüpet enam teisele inimesele üle anda ei saa – maksab ju lennukiga üles minemine, mitte gravitatsiooni mõjul alla langemine :)

Tandemhüppe puhul ootame sind lennuväljale kokkulepitud ajal. Arvestada võiks umbes kahe tunniga. Kuigi hüppeks kulub reaalselt vähem aega (30 minutit koolitus, 15 minutit lennukis, 50 sekundit vabalangemist ja 5 minutit varju all lendamist), võib esineda viivitusi, nii et oleks hea, kui sa sel päeval väga tihedat graafikut ei koostaks. 

AFF või Static Line hüppe puhul arvesta umbes 1-2 tundi hüppe kohta. Võib minna ka kauem, kui ilmaolude tõttu tekib viivitusi või lennuväljal on korraga palju õpilasi (rusikareegel on, et mida ilusam ilm, seda rohkem rahvast lennuväljal). Võimalusel plaani terve päev vabaks.

Kui on näha, et antud päeval ilma tõttu hüppeid ei toimu, postitame info meie FB lehele. Tandemhüppele registreerunutega võtame ühendust individuaalselt. Hüppe ärajäämisest anname esimesel võimalusel teada e-meili ja/või SMS teel. Kirjas sisaldub link, kus saad endale broneerida uue aja. Lisaks pannakse info hüpete toimumise kohta meie FB lehele. Kui sul on hüppe toimumise osas kahtlusi, helista meile!  Alati võib juhtuda, et ilm muutub halvemaks alles siis, kui oled juba kohale jõudnud. Sellega peab Eesti kliima juures kahjuks arvestama.

Riided peaksid olema mugavad ja sportlikud – dressid/retuusid/teksad, pusa/dressipluus ja paeltega tossud/tennised. Soovi korral anname oma riiete peale veel spetsiaalse kombinesooni, mis kaitseb külma ja määrdumise eest. Kevade- ja sügisepoole võid kaasa võtta ka tavalised õhukesed kindad. Meie poolt on kaitseprillid, mida saab kanda ka tavaliste prillide peal. Tandemhüppajad kiivrit ei kanna, kuna sellega võib vigastada instruktorit.

Üleval on maaga võrreldes külmem, kuid ära muretse – adrenaliin teeb oma töö ja külma sa kohe kindlasti ei tunne. Kuna vabalangemises sa oled kuni 60sek ja soritad ülesanded, siis seda ei ole eriti tunda.

Tandemhüppe sooritamise juures ei mängi füüsiline vorm suurt rolli. Reisija peab suutma tõsta jalgu ja neid 10 sekundi jooksul üleval hoidma (vajadusel saab käed abiks võtta). AFF ja SL õpilased võiksid olla mõistlikus vormis – varustus kaalub ca12kg, ettevalmistus, lennukist väljaronimine ja vabalangemises kehaasendi hoidmine on võrreldav keskmise intensiivsusega pooletunnise trenniga (nagu nt suusatamine, yoga, vms).

Kahjuks ei saa. Kuna õpilased ja tandemreisija väljuvad lennukist mitmesekundilise vahega, ei ole samal kaameramehel füüsiliselt võimalik korraga mitut inimest filmida.

Kui oled oma tandemhüppest videosalvestuse tellinud, saadame selle sulle e-maili teel hüppele järgneva nädala jooksul. Kui video selle aja jooksul saabunud ei ole, kontrolli palun oma rämpsposti kausta. AFF õpilase video on tema instruktori käes, mille ta tavaliselt laadib youtube’i või FB’sse (leppige ise kokku). SL õpilaste väljahüppest videot alati ei tehta (kui tead, et vastutav instruktor filmis, küsi tema käest).

SL algkoolitus ja AFF algkoolitus algavad üldise teooriakursusega, mis viiakse läbi klubi ruumides Tallinnas. Kui peale teooriakursuse läbimist otsustad vahetada hüppe tüüpi, siis anna sellest instruktorile teada kohe peale koolitust. Kui otsustad iseseisvalt hüppamise asemel hoopis tandemhüppe kasuks, siis ka see on võimalik. Arvesta hinnavahega.

Kui algkoolitus on läbitud ning eksam ja harjutused sooritatud, võid hüppama tulla kohe järgneval nädalavahetusel. Kui see nädalavahetus ei sobi, tule mõnel järgmisel. Oluline on, et koolituse ja hüppe vahele ei jääks rohkem kui kaks kuud, pika pausi jooksul kipuvad asjad meelest ära minema. Hüppame tavaliselt reede õhtust pühapäeva pärastlõunani, sõltuvalt ilmast. Tugev tuul, madalad pilved ja sademed ei ole kahjuks langevarjuri sõbrad. Infot hüppepäevade toimumise või mittetoimumise kohta postitame jooksvalt klubi Facebooki gruppi

Kõik sõltub sinust endast – kui hästi sul vajalikud harjutused välja tulevad ja kui palju aega saad lennuväljal veeta. AFF täiskursus koosneb seitsmest tasemest ning hea ilma korral on võimalik see läbida seitsme hüppe ja ühe nädalavahetusega. Enamasti kulub siiski vähemalt paar nädalavahetust. Võimalik, et pead mõnda hüpet (taset) kordama, kui esimesel katsel ei jäänud instruktor sinu sooritusega rahule. Soovitame mitte jätta pikki vahesid (mitu nädalat või kuud) hüpete vahele, areng on kiirem, kui teed hüpped järjest. 2-4 hüpet päevas on tavaline mõõdukas tempo.  

Kindlasti hakka jälgima meie FB ja Instagrami kanaleid ja FB gruppi “Hakkan langevarjuriks”, et olla kursis toimuvaga ning jaga oma kogemusi teistega. Oleme tänulikud, kui jätad meile arvustuse meie FB lehel, Google’is, kingitus.ee lehel või mõnes muus keskkonnas.

Aga kui meeldis nii, et soovid veel ja veel… pakume sulle kindlasti võimalust jätkata. Kui esimene hüpe oli tandem ja soovid jätkata iseseisva hüppega, vali järgmisena SL või AFF algkoolitus. Samal hooajal on koolitus sulle mõnevõrra soodsam. Kui tegid ära SL või AFF hüppe, siis oled juba õigel teel! Oled lennuväljale teretulnud ka järgmistel nädalavahetustel ning saad osaleda meie treeninglaagrites, tuuletunneli laagrites, õppepäevadel jne. Tulevikus saad taotleda ka rahvusvahelist FAI litsentsi ja siis on sulle terve langevarjunduse maailm avatud. 

Kui sa aga vastust oma küsimusele ei saanud, siis võta meiega ühendust.