Soovid oma pulmapeo, firma suvepäevad või ämma juubeli eriliseks ja meeldejäävaks muuta?

Telli demohüpe ning Eesti Langevarjuklubi uljad varjurid tulevad — soovi korral lippude ja suitsudega — otse taevast Sinu külalisi tervitama. Kui julgust ja tahtmist jagub, võime ka Sinu enda tandemvarju all sündmuspaigale toimetada.

Lisaks ürituse põnevaks muutmisele filmivad ja pildistavad langevarjurid kogu sündmust otse taevast. Pilte pilvepiirilt võib teha ka reklaamfotode vm tarbeks, selleks ei pea tingimata eraldi üritust korraldama.

Saada päring aadressile jump@skydive.ee.

Üldised tingimused

Maandumisplats
– maandumisplatsi suurus peaks olema minimaalselt ca 30 x 50 meetrit, samas ei saa seda võtta ainsa tingimusena (nüansse on mitmeid);
– platsil ei tohi olla füüsilisi takistusi, platsi ei tohi ääristada kõrged ehitised või puud;
– alati tuleb kasuks, kui maandumisplatsi läheduses leidub ka varumaandumisplatse (näiteks: tühi autoparkla);
– kõige sobivamad on jalgpalliväljakud, staadionid, autoparklad jms suure pinnaga avatud väljakud;
– samuti tuleb garanteerida inimeste liikumispiirang maandumishetkel, et keegi ei satuks varjurite maandumisteele;
– lõpliku otsuse platsi sobivuse kohta teevad ikka langevarjurid ise peale platsiga tutvumist, liigseid riske ei võeta kunagi;
– kui ürituste korraldajail pole veel toimumiskoht kindel, siis tasub alati langevarjuritega enne konsulteerida, et sobiv koht leida.

NB! Maandumisplatsi ohutus on äärmiselt oluline, selles küsimuses ühtegi nõuet täitmata ei jäeta. Oluline pole tingimata hüpata, vaid hüpata siis, kui on turvaline.

Ilm
Ürituste toimumise takistavaks teguriks on alati ilm. Olukorras, kus sajab vihma, tuuletugevus ületab 10 m/s või pilved on 1000 m madalamal, langevarjurid ei maandu. Seega peab iga ürituse korraldaja võtma endale riski, et ilm võib plaanitu ära rikkuda. Kulude poolelt see väga palju kahju ei too, st kui lennuk õhku ei tõuse, siis jääb ära ka kõige suurem kuluartikkel. Arvestada tuleb ainult tegelike kuludega.

Aeg
Päikesetõusust loojanguni, aprillist oktoobrini. Kuna demoürituse korraldamine nõuab tavaliselt pikemat etteplaneerimist (lennuki broneerimine näiteks), siis tuleks vähemalt paar nädalat varem ürituse toimumine kokku leppida (mis ei tähenda, et erandjuhtudel ka kiiremini asju korraldada ei anna).

Load
Kui üritus toimub kohalikule omavalitsusele kuuluval maal, tuleb langevarjurite maandumine eelnevalt omavalitsusega kooskõlastada. Näiteks Tallinna linn nõuab avaliku ürituse loa taotlemist. Kui tegemist on eramaaga, siis piisab maaomaniku suulisest või kirjalikust nõusolekust. Kõikide vajalike lubade organiseerimise eest lennukiga lendamiseks ürituse piirkonnas vastutab Eesti Langevarjuklubi.